Salon fryzjerski powinien być podzielony na różne strefy oświetleniowe. Najmocniej oświetlone strefy to oczywiście, te gdzie znajdują się stanowiskach do strzyżenia klientów. Jeśli właśnie tworzysz swój salon fryzjerski, to ten artykuł jest dla Ciebie. Oświetlenie w tym biznesie jest niezwykle ważne, ponieważ odpowiednio dobrane oprawy poprawiają komfort i bezpieczeństwo pracy. Więcej na temat oświetlenia w takim miejscu pracy, dowiesz się z naszej poniższej publikacji. 

Jakie oświetlenie powinno być w salonie fryzjerskim?

Salon fryzjerski to szczególne miejsce, gdzie ludzie przychodzą poprawić swoją estetykę głowy. Praca fryzjera jest niezwykle odpowiedzialna, ponieważ narzędzie pracy jest ostre. Dlatego oświetlenie salonu fryzjerskiego powinno być dobrze przemyślane zarówno pod kątem praktycznym, jak i estetycznym. Przy doborze oświetlenia najlepiej wziąć pod uwagę dwie rzeczy: to aby oprawy pasowały stylem do stylu salonu, a także oprawy spełniały odpowiednie normy pod kątem natężenia. 

W skrócie takie oprawy powinny cechować się natężeniem nie mniejszym niż 300 lx. Szczególne doświetlenie powinno mieć miejsce zaraz przy fotelach fryzjerskich. 

Według specjalistów działających w branży fryzjerstwa oświetlenie salonu fryzjerskiego gwarantuje lepszą kondycję oczu. Mogłoby się wydawać, że praca fryzjera jest mało absorbująca. Nic bardziej mylnego! To zawód, który potrafi wyczerpać zarówno pod kątem psychicznym, jak i fizycznym. Dobre oświetlenie salonu fryzjerskiego pozwoli także utrzymywać ciągłą koncentrację pracownikowi salonu. Aby jednak stworzyć idealne środowisko, nie może być salon zbyt słabo oświetlony. 

Lampa fryzjerska, jako podstawowy element

Omawiając oświetlenie salonu fryzjerskiego, nie sposób nie wspomnieć o lampie fryzjerskiej. Powinny być ona wiszące. Swoją wysoką jakością nie powinna zapewniać cienia. Oprócz tego warto zapewnić fryzjerom dwa rodzaje oświetlenia. Najlepszy efekt zapewnia połączenie lamp wiszących z lampami doświetlającymi.